Обов'язки депутата

Для суспільства питання «Статусу депутата» одне з найцікавіших. В реаліях України, дуже часто щойно обраний депутат реально пізнає всю вагу і можливості депутатського мандату вже після його отримання. Найкраще, якщо повноту статусу депутат відчує одразу в перший рік своєї праці. В найгіршому випадку, депутат протягом усієї своєї каденції може так і не зрозуміти, які реальні можливості депутатського мандату, тобто не осягнути як найефективніше використовувати в своєму житті цей період, коли від людини насправді залежить більш ніж багато.

В сучасних умовах діючий депутат ради має достатньо гарантованих законодавством можливостей застосування власного статусу.

Що може робити депутат, щоб бути ефективним?

  1. Писати листи, звернення, готувати запити;
  2. Виступати автором проектів рішень, доповнень, подавати пропозиції до рішень ради;
  3. Відвідувати засідання, наради, робочі консультації, тощо, виконавчих органів;
  4. Спілкуватися із ЗМІ;
  5. Проводити прийом, зустрічі з виборцями, тощо;
  6. Проводити моніторинг актуальних проблем громади, настроїв виборців;
  7. Здійснювати прямий моніторинг роботи всіх підрозділів та структур, що фінансуються радою;
  8. Отримувати копії всіх необхідних документів та роз’яснення щодо зусиль що докладаються з питань реалізації рішень ради;
  9. Вносити пропозиції до плану роботи ради та постійних депутатських комісій;
  10. Ініціювати громадські слухання, обговорення, широкі консультації з виборцями.

Закони надають місцевим радам досить широкий спектр можливостей реалізувати інтереси громади. Такі інструменти і є у депутата як у окремої особи. Одним найголовніших таких інструментів, завдяки якому депутат місцевої ради може впливати на ситуацію, є депутатське звернення. Закон надає право депутату звертатися до будь-якого органу, розташованого на території ради, з вимогами вирішити питання, віднесені до їхньої компетенції.

Що означає термін "депутатське звернення"?

Депутатське звернення - це викладена в письмовій формі вимога депутата місцевої ради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території відповідної ради, здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до їх компетенції.

Що означає термін "депутатський запит"?

Депутатський запит - це підтримана радою вимога депутата місцевої ради до посадових осіб ради і її органів, сільського, селищного, міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території, а депутата міської (міста обласного значення), районної, обласної ради - також до голови місцевої державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання ради.

Вхід на сайт

Якщо ви зареєстровані на сайті www.olexandrivka.info, то для входу можна використати ті ж самі е-мейл та пароль
Пошук
Контактна інформація:
097 948-66-29

e-mail: lavrus@olexandrivka.info
Фейсбук: facebook.com/A.Lavrus
Опитування:
 
© Офіційна сторінка депутата Олександрівської районної ради Лавруся Андрія Миколайовича. Створена на базі Олександрівського інтернет-порталу www.olexandrivka.info

Розповісти друзям про сайт:

Сайт та інформація на сайті належить Лаврусю Андрію Миколайовичу.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове


Create a free website with uCoz