Новини
19:50
Про олександрівських чиновників в обласній пресі

2013 » Березень » 6

Про олександрівських чиновників в обласній пресі
Резонансну тему роботи органів влади в Олександрівському районі підхопило і обласне видання "Наш бізнес". Пропоную вашій увазі публікацію "Без пафосу й шуму". 
Якось в одному з грудневих номерів Олександрівської районної газети «Вперед» мені потрапила на очі замітка керівника управління економіки райдержадміністрації Сергія Антіпова «Від слова до діла». Сергій Юрійович обурений діями «поодиноких депутатів» місцевого самоврядування, які не можуть вирішити життєві проблеми своїх територій, а займаючись власним «піаром», у пошуках допомоги звертаються у всі інстанції. Та ще й насмілюються критикувати місцеву владу. Автор замітки радить депутатам виконувати обіцянки за власний кошт.

Схоже, він не врахував різницю в доходах безробітного сільського депутата і своїх. Адже, отримуючи пристойну зарплату з державного бюджету, він міг би якщо й не виділяти на якусь добру суспільну справу дещицю власних коштів, то хоча б сумлінно виконувати власні службові обов’язки. Скажімо, краще контролювати роботу місцевих підприємств, які мали б не безкарно розтринькувати гроші, а наповнювати місцеві бюджети. Як насправді здійснюється отой контроль та якими є його наслідки, можна побачити на прикладі комунального підприємства «Оберіг», котрим опікується селищна рада. Керівник цього підприємства мешканець Кіровограда Володимир Забудько, користуючись покровительством районного начальства, не стільки наведенням порядку в селищі зайнявся, скільки сумнівним підприємництвом. З його відома під стінами дитячої музичної школи, розташованої буквально під вікнами райдерж-адміністрації, на ім’я бухгалтера підприємства Ольги Ясенко було облаштовано приватну пивну «Десант». При цьому під склад для питва, без будь-яких угод про оренду, використовувалося електрифіковане приміщення «Оберегу». До чиєї кишені йшли прибутки «Десанту», здогадатись неважко. Подальші дії Забудька є не менш цікавими для контролюючих органів, але з перевірками до «Оберегу», незважаючи на численні скарги депутатів і рядових жителів селища, ніхто не наважувався поткнутися. У січні нинішнього року діяльністю директора зацікавилася прокуратура району. У її поданні до селищної ради вказано на незаконне придбання у підприємця І. Андрющенка майже за сто тисяч гривень старенького сміттєвоза та за 95 тисяч гривень автобуса для перевезення жителів селища. Використовується транспорт, як установлено, без будь-якого контролю за витратами і надходженням коштів за послуги. Тим же І. Андрющенком та підприємством «Надія», яким керує Т. Ковтун, усупереч укладеній з ними угоді, не виконано роботи, передбачені програмою з охорони навколишнього середовища. Але «Оберегу», згідно з наданими ним актами, селищною радою було переховано 45 тисяч гривень. Бюджетні гроші використано не за призначенням: 41 тисячу гривень спрямовано на виплату зарплати, чотири тисячі зараховані в рахунок погашення боргу по підзвітних витратах директора «Оберега» В. Забудька. 

Досі керівнику сходить із рук борг управлінню газового господарства за надані послуги в сумі 23,8 тисячі гривень, завданих селищній раді майже на 1000 гривень збитків унаслідок завищення вартості робіт із благоустрою селища. А ще – використання за рахунок підприємства чи не найшикарнішого в районі автомобіля та пального на щоденні поїздки з дому на роботу. Це ж який бюджет селища витримає таке навантаження! Що вже говорити про сільські бюджети, яким грошима доводиться ділитися з районним.

За таких ось обставин ні керівник економічного підрозділу державної адміністрації, котрий на сторінках районної газети повчає місцевих депутатів, як треба «без зайвого пафосу та шуму» працювати, ні будь-який інший представник районної влади скаргами та ситуацією в районному центрі особливо не переймався. Не відомо також, чи цікавився хтось, скільки коштів витрачається взагалі на керівників району, що тимчасово отаборилися на його території, претендуючи як на пільгове з усіма вигодами житло, так і на транспортні витрати. Якщо ж формально чиновники й реагували на скарги, то відбувалися відписками.

Ота публікація в районній газеті запала в пам’ять не випадково. Що взяти з керівників районного масштабу, якщо у них є за приклад ставлення до сільських проблем одного з народних обранців до Верховної Ради України.

Майже впродовж усього минулого року засоби масової інформації широко інформували населення про кожен крок до виборців кандидата в народні депутати від Партії регіонів Олександра Єдіна. Людини грамотної, ерудованої, з інтелігентними манерами, яка в гарячих точках світу побувала, у Верховній Раді не є новачком і для сільської бабусі ласкавого слівця не пожалкує.

Цей кандидат не пропускав жодного заходу, перерізав стрічки на відкритті новозбудованих за державні та місцеві кошти підприємств і цехів, відвідував божі храми, розповідав про неоцінений внесок його партії у розбудову держави та обіцяв сприяння у вирішенні усіляких проблем. У квітні мені пощастило побувати на одній із таких зустрічей у Голиківському сільському Будинку культури.

Після просторої оповідки гостя про себе та успішне перетворення в життя програми «Центральний регіон-2015», про райдужні перспективи після реалізації інвестиційних програм від численної аудиторії посипалися запитання. Ошукані працівники збанкрутілого КСП «Зоря» цікавилися, чи не допоможе, бува, народний обранець повернути їм 77 тисяч заборгованої зарплати й отримати кошти за привласнене нинішньою агрофірмою «Ясенівська» майно. Батьків місцевої дітвори та вчителів турбував стан загальноосвітньої школи, яка давно перебуває в аварійному стані і потребує капітального ремонту, на що батьками вже зібрано понад 30 тисяч гривень. А районна влада не лише не виділяє достатніх коштів, а ще і з бюджету сільської ради намагається їх вилучити.

Як зрозуміти політику держадміністрації та управління економіки, цікавилися депутати і працівники сільської ради! Не залишився поза увагою критичний стан магазину, підпорядкованого райспоживкооперації, яку очолює керівник районного виборчого штабу партії регіонів Володимир Тімановський. Упродовж чотирьох років до нього зверталася сільська рада з проханням відремонтувати приміщення, облаштувати східці та перила, аби не падати з них стареньким, позасипати канави на прилеглій території. Але Тімановський на це не реагує.

Олександр Йосипович слухав усіх уважно. Своїм помічникам Катерині Бондаренко та Ігорю Ковтуну він звелів ретельно записати зауваження і тримати їх на контролі. В усьому делікатно пообіцяв розібратися й допомогти не лише у вирішенні сказаного, а ще й у газифікації сіл Голикове та Кримки, в обладнанні вишки мобільного зв’язку. Це щоб вільно спілкуватися і цікавитися, як реалізовуються його вказівки з виконання наказів виборців. А щодо свого однопартійця Володимира Тімановського, котрий ігнорує вимоги селян, пан Єдін тут же доручив присутньому на зустрічі голові районної ради районної організації Партії регіонів Василю Скляренку ретельно розібратися, чому голова райспоживспілки більше займається приватним бізнесом, ніж наведенням порядку в районній мережі магазинів.

За кілька місяців по тому зустрілися ми з Василем Скляренком. Цікавлюся, чи виконано доручення Олександра Єдіна. «Я забув про це, – відверто зізнався Василь Іванович. – Добре, що нагадали, тепер негайно переговорю з Тімановським».

Недавно ми знову зустрілися з жителями Голикового, працівниками Голиківської сільської ради. «Чи змінилося щось після зустрічі з Олександром Єдіним?» – запитав. Виявляється, після виборів ні народний обранець, ні його помічники тут ще не з’являлися. А мобільного зв’язку як не було, так і немає. Магазин ще в гіршому стані. Про повернення заробітної плати і коштів за майно, газифікацію, ніхто не згадує. Селяни знову залишилися віч-на-віч зі своїми проблемами. І стає цілком зрозумілою порада Сергія Антіпова на сторінках «районки», «без зайвого пафосу й шуму за власні кошти ремонтувати школи, дороги, пам’ятники». Хоча майже під самими вікнами райдержадміністрації та районної ради діють підприємства, які далеко не раціонально використовують бюджетні кошти…

Володимир В’ЮНИК
Олександрівський район

        Автор матеріалу Володимир В’ЮНИК дослідив роботу чиновників районної влади. Про те, як відмиваються гроші директором КП «Оберіг»  і як замість того, щоб виконувати свої професійні обов’язки і зобов’язання, чиновники набивають свої власні кишені. 
        У кожного депутата свої  достатки і свої можливості. Якщо депутат має фінансову спроможність і допомагає людям  - то це добре. Але можна надавати фінансову допомогу і  без депутатського мандата. А депутатський мандат надає депутату місцевої ради зовсім інші інструменти, права та обов’язки. (Для начальника управління економіки та розвитку інфраструктури Олександрівської РДА раджу прочитати Закон України «Про статус депутата місцевої ради»).

Переглядів: 722 |
Всього комментарiв: 0
Додавати комментарі можуть тільки зареєстрованні користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Якщо ви зареєстровані на сайті www.olexandrivka.info, то для входу можна використати ті ж самі е-мейл та пароль
Пошук
Напрямки діяльності:
Спорт [5]
Відеозаписи [7]
Звіти [5]
ЖКГ [4]
Контактна інформація:
097 948-66-29

e-mail: lavrus@olexandrivka.info
Фейсбук: facebook.com/A.Lavrus
Опитування:
 
© Офіційна сторінка депутата Олександрівської районної ради Лавруся Андрія Миколайовича. Створена на базі Олександрівського інтернет-порталу www.olexandrivka.info

Розповісти друзям про сайт:

Сайт та інформація на сайті належить Лаврусю Андрію Миколайовичу.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове


Створити безкоштовний сайт на uCoz