Новини
17:53
Олександрівка: діалог на фоні "діри"

2014 » Травень » 29

Вперше за останні роки, вчителів Олександрівського району запросили на зустріч з керівництвом району. І мова на цій зустрічі йшла про проблеми освітян і можливості для їх вирішення. Адже зараз всі бюджети країни починаючи від державного і закінчуючи сільськими мають великі «дірки». І всі розуміють, що ці дірки утворив Янукович і Партія регіонів. Але жити з цими «дірками» нам. І вчителям в тому числі…

Так на одній з апаратних нарад Кіровоградської облдержадміністрації заступник голови ОДА В. Сєрпокрилов озвучив інформацію, яка моментально розійшлася по всій області. Справа в тому, що чиновник повідомив про те, що вчителям не будуть виплачувати надбавку за престижність роботи у розмірі 20%. Не оминула ця новина і Олександрівський район. І підняв це питання на зустрічі з вчителями начальник відділу освіти Федір Шаповал (схоже на те, що таким чином він намагається зберегти за собою посаду, яку займає вже довгий час).

До речі, одночасно цей чиновник є депутатом районної ради і сам же голосував за бюджет району, в якому коштів на освіту було виділено недостатньо. А тепер, після перемоги Майдану над режимом, для всіх відкрилася демократія і тепер про існуючі проблеми почали говорити навіть вірні режиму люди.

Хочу поділитися враженнями, які я отримав під час цієї зустрічі. Дуже неприємно було чути, як деякі з вчителів тупотіли ногами в залі та викрикували. Я задав собі питання, чи дійсно це вчителі в залі і який вони приклад подають дітям? Адже, якби в школі хтось з дітей дозволив собі таку поведінку, то отримали б запис у щоденник та запросили  батьків для проведення виховної роботи.

Ситуація з бюджетом і справді критична і склалася вона не з приходом нового керівництва. До цього призвели всі роки бездіяльності, розкрадання і подання недостовірної інформації. Наприклад, за два попередні роки я намагався «вибити» кошти для всіх вчителів на добові за відрядження, так ніхто цієї пропозиції не чув, Закон порушували, а вчителі мовчали.

З ситуації що склалася сьогодні потрібно виходити розумно. Діалог має бути конструктивним. Представники ЗОШ № 1, НВК № 2 та Цвітненської ЗОШ запропонували, як і де можна зменшити витрати і навели конкретні приклади.

Я в свою чергу запропонував перевірити відповідність штатних розписів. Маю інформацію, що в деяких навчальних і спортивних закладах працюють «мертві душі» і хтось на цьому заробляє, а інші недоотримують. Також наголосив на необхідності перегляду програми «Освітній округ». Програма має розробляти не у кабінеті начальника відідлу освіти трьома особами, а з сільськими головами, депутатами та громадою населених пунктів. А також необхідно провести перевірку закупівлі продуктів харчування для шкіл району та іншу інформацію по відділу освіти, де витрачалися кошти районного бюджету.

У підсумку зустрічі керівництво району запропонувало створити ініціативну групу із складу представників шкіл та районних чиновників для знайдення шляхів виходу з цієї ситуації.

Я в свою чергу направляю депутатське звернення до начальника відділу освіти, в якому вимагаю надати мені перелік ремонтних робіт, які проводилися протягом 2012-2013 років для шкільних автобусів та автотранспорту, що є на балансі відділу освіти. А також весь перелік запчастин з наявними квитанціями та актами виконаних робіт.

Ймовірно, таким чином ми викриємо схеми корупції, які діють у нас в районі та заощадимо кошти, які вкрай необхідні для працівників бюджетної сфери.

Пропоную переглянути сюжет журналістів каналу Кіровоград.

 

 

 

Переглядів: 675 |
Всього комментарiв: 0
Додавати комментарі можуть тільки зареєстрованні користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Якщо ви зареєстровані на сайті www.olexandrivka.info, то для входу можна використати ті ж самі е-мейл та пароль
Пошук
Напрямки діяльності:
Спорт [5]
Відеозаписи [7]
Звіти [5]
ЖКГ [4]
Контактна інформація:
097 948-66-29

e-mail: lavrus@olexandrivka.info
Фейсбук: facebook.com/A.Lavrus
Опитування:
 
© Офіційна сторінка депутата Олександрівської районної ради Лавруся Андрія Миколайовича. Створена на базі Олександрівського інтернет-порталу www.olexandrivka.info

Розповісти друзям про сайт:

Сайт та інформація на сайті належить Лаврусю Андрію Миколайовичу.
При використанні будь-якого матеріалу посилання на сайт обов'язкове


Створити безкоштовний сайт на uCoz